De ansatte på museet

Glud

Museum


Det østjyske landsbymuseum


TLF: 75683082

Glud Museum - hjem


Glud Museum

Museumsvej 44, Glud

7130 Juelsminde

E-mail: post@gludmuseum.dk


Tlf.nr.: 75 68 30 82

Mobil: 61 78 75 62


CVR: 23278219



ÅBNINGSTIDER


Fra 1. april - 31. okt.

tirs - søn kl. 10-17


Fra 30. juni - 8. aug.

alle ugens dage kl. 10-17



ENTRE


Voksne 40 kr pr. pers.

Børn u/ 18 gratis


Grupperabat:

min. 20 pers. af 30 kr pr. pers.


Højsæson 30. juni - 8. august

Voksne 65 kr pr. pers.

Børn u/ 18 gratis


Grupperabat i højsæson:

min. 20 pers af 50 kr pr. pers.


Hvem er vi?

Museumsleder

Rasmus Kreth

Direkte tlf.: 36923490

email: post@gludmuseum.dk


Museumsinspektør

Lola Wøhlk Hansen

Direkte tlf.: 36923491

email: lwh@gludmuseum.dk


Formidlingsinspektør (barsel)

Christina Faurskov

Direkte tlf.: 36923495

email: cfp@gludmuseum.dk

Museets ansatte


Økonomi

Birgitte Clausen

Direkte tlf.: 36923492

email: birgitte@gludmuseum.dk


Museumsassistent

Lene Østerskov

Direkte tlf.: 36923497

email: lene@gludmuseum.dk

skoletjenesten@gludmuseum.dk


Museumsassistent

Jette Mindstruplund

email: jette@gludmuseum.dk

Værksted og rengøring

Direkte tlf.: 36923499

pedel@gludmuseum.dk

Pedelmedarbejdere:

Rasmus Aaby Krøldrup

Jan B. Christiansen

Tonny Steglich-Petersen

Servicemedarbejder:

Ann Johansen



Museumsassistent

Tanja S. Nielsen

email: tanja@gludmuseum.dk


Formidlingsinspektør

(barselsvikar)

Anne Ditte Rüsz

Direkte tlf.: 36923495

email: adr@gludmuseum.dk

Museumsassistent

Yvonne Rosbach

email: yvonne@gludmuseum.dk


Kontaktperson for de frivillige

Tlf.: 75683082

Rasmus Kreth

email: post@gludmuseum.dk


Museumsassistent

Helle Mortensen

Direkte tlf.: 36923494

email: hm@gludmuseum.dk


Projektleder

Jens Kjær Jørgensen

Direkte tlf.: 42674313

email: jk@gludmuseum.dk


Museumsassistent

Winnie Kondrup

email: winnie@gludmuseum.dk